Nowenna do świętej Agnieszki

przez | 11 kwietnia, 2022

Nowenna do świętej Agnieszki

Należy ją odmawiać prze 9 kolejnych dni

Boże, nasz Ojcze, w Trójcy, a Jedyny; Synu nieśmiertelny, a ukrzyżowany; Duchu, coś Święty, a w ciała świątyni; – Boże Wszechmocny, zmiłuj się nad nami!

W dni jesienne, chmurne, szare, gdy oczy mokre, twarz zalana łzami i słońca nie dostrzegam wcale – święta Agnieszko, wstawiaj się za nami!

W trudnym czasie zimowych burz, gdy życie przygniata mnie troskami tak, że brakuje wiary już – święta Agnieszko, wstawiaj się za nami!

Wiosną, wśród kwiatów rozkwitnienia, gdy życie wraca we mnie wraz z ptakami i znów w nadzieję smutek zmienia – święta Agnieszko, wstawiaj się za nami!

I w pełni lata zatopiona żarze, gdy roziskrzona słońca promieniami, miłości pragnę, o miłości marzę – święta Agnieszko, wstawiaj się za nami!

Każdy dzień nowy razem zaczynając, gdy się kłócimy i gdy przebaczamy, kochać się jednak nigdy nie przestając – święta Agnieszko, wstawiaj się za nami!

I gdy z ufnością w opiekę oddana Najświętszej Panny między niewiastami, u Boga Dobrego i naszego Pana – święta Agnieszko, wstawiaj się za nami !

Amen.